A leírásból ítélve olyan egyszerűnek tűnik, ezért sokan megpróbálkoznak vele. Azonban elég egy óvatlan hiba és nagy baj keletkezhet a kontárkodásból. A bojler bekötése házilag valóban megvalósítható, de mindenki csak akkor próbálkozzon ilyesmivel, hogyha teljesen biztos a dolgában.
Hogy miért? Azért, mert a legjobb esetben is az történhet, hogy az eszköz nem fog működni. A legrosszabb eset pedig okozhat tüzet és súlyos személyi sérülést is. Hogyha nem szeretnénk ezt kockáztatni, akkor a bojler bekötése házilag ne történjen meg. Helyette hívjunk egy olyan személyt, aki tisztában van azzal, hogy mit csinál. Amennyiben mégis úgy döntünk, hogy a bojler bekötése házilag megvalósítható és megvan hozzá a szükséges tudásunk, akkor fontos tisztában lenni néhány alapszabállyal. Az első az, az, hogy el lehet felejteni a fali dugaszoló használatát.
A bojler bekötése házilag fix módon történjen kizárólag fix csatlakozóval. Az érintkezők között keletkezhetnek szikrák, melegedés léphet fel és már meg is van a fent említett tűzeset. A bojler bekötése házilag oly módon valósítható meg helyesen, hogy a két pólust a megszakító kapcsolón keresztül kell a hálózati áramot a bojlerhez kötni. A másik nagyon fontos dolog, amit általában el szoktak felejteni azok, akik saját kezűleg hajtják végre ezt a bravúros műveletet, az a villanykábelek keresztmetszete.
Ergo nem mindegy a kábel vastag-e vagy vékony. Ez függ a bojler teljesítményétől is. A használat során a vezetékek felmelegednek és ha elolvadnak, akkor ez rövidzárlathoz fog vezetni. A bojler bekötése házilag tehát nem is annyira egyszerű, ám könnyen megtanulható. Viszont, akinek még nem volt dolga ilyesmivel, annak a saját biztonsága érdekében nem árt, hogyha egy szakembertől lesi el ennek a folyamatnak a pontos menetét. Így garantálni lehet a megfelelő működést.