Viz és Fűtés Vízvezeték szerelés Amit mindenkinek tudnia kellene a csőtörésről

Amit mindenkinek tudnia kellene a csőtörésről

csotores

Igazi rémálom, amikor hirtelen meghalljuk a csobogó víz hangját, ami a falból érkezik. Ez ugyanis azt jelenti, hogy a fal mögött futó vízvezeték eltört vagy megsérült, a víz pedig folyamatosan folyik. Ilyenkor azonnal vízvezetékszerelőt kell hívnunk, hogy a lehető leggyorsabban helyrehozza a hibát.

Minél hamarabb megtörténik a vízvezetékszerelés, annál kevesebb vizet kell majd kifizetnünk, ami természetesen fordítva is igaz. Így hát, nem érdemes vacillálni, a legjobb, ha azonnal tárcsázzuk a szakember telefonszámát.

 

Ebben a bejegyzésünkben minden olyan tudnivalót megosztunk a csőtörésről, amivel mindenkinek tisztában kellene lennie. Először is elmondjuk, hogy milyen jelek utalnak a problémára, utána pedig arról lesz szó, hogy mi okozhat csőtörést. Végül pedig az is kiderül, hogy mi a teendő akkor, amikor észleljük a jeleket.

 

Milyen jelek utalnak a csőtörésre?

 

Először is nagyon fontos tudni, hogy a jelenségnek látható és láthatatlan jelei is vannak. Ha a fürdőszobába lépve azzal szembesülünk, hogy vizes a talaj vagy nedvesek a falak, akkor egyértelműen baj van és minél előbb szükség van a vízvezetékszerelésre. Az esetek döntő többségében azonban nem ennyire könnyű felismerni a csőtörést.

 

Ha vízóra leolvasáskor azt látjuk, hogy folyamatosan pörög az óra úgy, hogy közben nincsenek használva a csapok, akkor okkal gyanakodhatunk vízszivárgásra. Ugyanez igaz akkor is, amikor egyszer csak hirtelen egy nagyobb összegű számlát kapunk a vízműtől, amire nem találunk reális magyarázatot. Mindezek mellett a folyamatosan magas páratartalom, a falak penészesedése és az udvaron feltörő víz is utalhat arra, hogy a víz elfolyik valahol.

 

Mi okozhat csőtörést?

 

Leggyakrabban a rossz minőségű vagy elöregedett csövek miatt következik be, azok ugyanis könnyen megrepedhetnek vagy akár el is törhetnek ezzel szabad utat engedve a víznek. Sajnos ez nemcsak régi építésű házakban jellemző, hanem azokban az újonnan épített ingatlanokban is, ahol a csövek minőségével spóroltak meg költségeket. Idővel még az eredetileg kiváló minőségű csővezetékek is elöregednek, hiszen van egy fix élettartamuk, ami ha letelik, akkor ki kell cserélni őket. Amennyiben ez nem történik meg, akkor kialakulhat a csőtörés. Az időjárási viszonyok szintén hozzájárulhatnak a csövek sérüléséhez, ha például nincsenek megfelelően téliesítve és ez által ki vannak téve a fagyveszélynek. És persze az is előfordulhat, hogy valamelyik javítás, karbantartás alkalmával a szakember vét egy olyan hibát, ami később vízszivárgást eredményez. Többek között ezért sem mindegy, hogy kire bízzuk a vízvezetékszerelést.

 

Mi a teendő csőtörés esetén?

 

A legfontosabb feladat mindenképp az, hogy felvegyük a kapcsolatot a szerelővel és elmondjuk neki, hogy sürgősen szükségünk van a segítségére. Ha nem épp a szomszédban érjük utol, akkor bizony időbe telhet, mire a helyszínre ér. Ezeket a perceket kihasználva el kell zárni a központi vízcsapot, hogy ne menjen több víz kárba, mint ami már addig is elfolyt, és a bojlert is érdemes kikapcsolni, hogy ne menjen tönkre.

 

 

Related Post